Company Logo

Aktualności

Ogólnopolski Dzień Marzeń

Serdecznie zapraszamy na grę miejską, jesteśmy partnerem tej akcji, Start godz. 10 Śląski Urząd Wojewódzki plac Sejmu Śląskiego.

Już 20 maja w Katowicach odbędzie się „Dzień Marzeń”. To cykliczna akcja Fundacji Mam Marzenie, która w tym roku przyjmie formę gry miejskiej dla całych rodzin. Rejestracja uczestników trwa do 18 maja.

 

Dzień Marzeń” to inicjatywa, która skierowana jest do dzieci, rodziców i lekarzy. Jego inspiracją było życzenie jednego z podopiecznych Fundacji Mam Marzenie, który mając szansę na spełnienie swojego marzenia, zapragnął zorganizować badania profilaktyczne wśród swoich rówieśników. Chciał w ten sposób podkreślić znaczenie wczesnego rozpoznania choroby i tym samym zwiększenia szansy na pełne wyleczenie.

 

 

Tegoroczne edycja przyjmie formę gry miejskiej dla całych rodzin. Na stacjach rozmieszczonych w ważnych miejscach Katowic, uczestnicy będą wykonywali zadania związane z profilaktyką i zdrowym trybem życia. Wśród tematów pojawią się zagadnienia związane m.in. z pierwszą pomocą przedmedyczną, dietetyką, dbaniem o uzębienie, czy sztuką relaksacji. Nie zabraknie także badań profilaktycznych dotyczących nowotworu piersi oraz cukrzycy.

 

W grze mogą wziąć udział osoby, które do 18 maja, zarejestrują się przez formularz zamieszczony na stronie www.dzienmarzen.org/rejestracja oraz osoby, które przyjdą na start gry w godzinach 9:30.00-11.30, ale tylko w razie wolnych miejsc. Drużyna biorąca udział w grze miejskiej może liczyć od 2 do 4 osób.

 

Więcej informacji o akcji i samej fundacji można znaleźć na stronach:www.mammarzenie.org oraz dzienmarzen.org. Szczegółowych informacji udziela Jakub Marcjasz, wolontariusz Fundacji Mam Marzenie, pod nr tel. 600 114 162 lub adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. .

 

Partnerzy akcji: Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 6 Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka im. Jana Pawła II, Lorneta z Meduzą, Urząd Miasta Katowice, Klub Sztuk i Sportów Walki "Shogun"z Mysłowic, Parafia Ewangelicko-Augsburska w Katowicach, Uniwersytet Śląski w Katowicach, Muzeum Śląskie w Katowicach, Szkoła Jogi Złoty Środek z Katowic , Spodek, Stadion Rapid, Silesia City Center, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach, Fundacja DKMS, NZOZ Medica z Łodzi, Fundacja Europejska Klinika Cukrzycy z Dąbrowy Górniczej.

 

Patronat honorowy: Prezydent Miasta Katowice, Marszałek Województwa Śląskiego.

 

Patronat medialny: TVP Katowice, Dziennik Zachodni

 

Fundacja Mam Marzenie powstała w Krakowie w 2003 roku. Obecnie działa na terenie całej Polski i posiada 16 oddziałów. Misją fundacji jest spełnianie marzeń dzieci w wieku 3-18 lat, cierpiących na choroby zagrażające ich życiu. Przez swoją działalność chcemy dostarczyć chorym dzieciom i ich rodzinom niezapomnianych wrażeń, które pozwolą choć na chwilę zapomnieć o cierpieniu, wniosą w ich życie radość, siłę do walki z chorobą i nadzieję na przyszłość.

 

Do tej pory fundacja spełniła ponad siedem tysięcy marzeń. Z czego tylko w województwie śląskim ponad 665.

 

 
Downloaded from free Joomla templates | free website templates | Free PSD Files. Designed by: joomla 1.7 templates hosting Valid XHTML and CSS.